Kardiolog


Konsultacje prywatne:

lek. Adam Mądrzejewski - specjalista chorób wewnętrznych - specjalista kardiolog

lek. Damian Zacharek - specjalista chorób wewnętrznych - specjalista kardiolog

 

kardiolog chojnice

Zakres usług :

  • diagnostyka i leczenie choroby wieńcowej
  • diagnostyka i leczenie nadciśnienia tętniczego, zaburzeń rytmu serca i innych schorzeń kardiologicznych
  • diagnostyka i leczenie chorób internistycznych
  • kontrola oraz programowanie stymulatorów i kardiowerterów-defibrylatorów serca
  • diagnostyka kardiologiczna (m.in. echo, Holter ciśnieniowy i EKG, EKG, próba wysiłkowa)
  • konsultacje z zakresu kardiologii, orzeczenia dotyczące zdolności do pracy oraz zaświadczenia przed planowanymi operacjami niekardiologicznymi
 

 

Echokardiografia (echo serca) to nieinwazyjna metoda badania serca wykorzystująca zjawisko echa ultradźwięków (USG). Badanie, niezależnie od jego rodzaju, pozwala ocenić struktury anatomiczne serca, kurczliwość mięśnia sercowego, budowę i pracę zastawek wewnątrzsercowych, a także przepływ krwi w obrębie przedsionków i komór serca, dużych naczyń krwionośnych (aorta, żyły, tętnica i żyły płucne).

Echo ułatwia wykrycie przebytego zawału, obecność skrzepliny, nowotworu serca, płynu w osierdziu (czyli w worku, w którym znajduje się serce).

 

Echokardiografia (echo serca) to nieinwazyjna metoda badania serca wykorzystująca zjawisko echa ultradźwięków (USG). Badanie, niezależnie od jego rodzaju, pozwala ocenić struktury anatomiczne serca, kurczliwość mięśnia sercowego, budowę i pracę zastawek wewnątrzsercowych, a także przepływ krwi w obrębie przedsionków i komór serca, dużych naczyń krwionośnych (aorta, żyły, tętnica i żyły płucne). Echo ułatwia wykrycie przebytego zawału, obecność skrzepliny, nowotworu serca, płynu w osierdziu (czyli w worku, w którym znajduje się serce).

http://www.poradnikzdrowie.pl/sprawdz-sie/badania/echokardiografia-czyli-echo-serca-na-czym-polega-wskazania-do-badania_34286.html

Elektrokardiografia (EKG) zabieg diagnostyczny wykorzystywany w medycynie przede wszystkim w celu rozpoznawania chorób serca.

Interpretacja wyniku EKG zależy od wielu czynników, z których najważniejsze to wiek, stosowane leki i schorzenia pozasercowe. Interpretacji wyniku powinien dokonać lekarz.


Holter EKG - rejestruje pracę serca przez całą dobę w celu późniejszej, szczegółowej analizy.
Holter EKG - przeczytaj to



Holter ciśnieniowy -
polega na 24-godzinnym automatycznym rejestrowaniu ciśnienia tętniczego krwi. W czasie badania pacjentowi zakłada się specjalny aparat, który monitoruje ciśnienie przez cały czas. Z racji tego, że holter ciśnieniowy rejestruje wartości ciśnienia przez całą dobę, jego prawidłowe wartości będą się różnić w zależności od pory dnia.


Próba wysiłkowa - Próba wysiłkowa umożliwia ocenę wydolności fizycznej organizmu. Badanie to zmuszając organizm do zwiększonej pracy, przy jednoczesnym monitorowaniu zapisu EKG i kontroli ciśnienia tętniczego krwi, pozwala ocenić wydolność układu krążenia. Jest pomocne w rozpoznawaniu i ocenie skuteczności leczenia choroby wieńcowej. Badanie jest wykonywane tylko na zlecenie lekarza.

Próba wysiłkowa przygotowanie do badania:

  • Bezpośrednio przed próbą wysiłkową nie pal papierosów, nie spożywaj posiłku, nie pij mocnej kawy czy herbaty. Dotychczas przyjmowane leki przyjmij lub odstaw zgodnie z zaleceniami lekarza kierującego na badanie.
  • Weź ze sobą strój do wykonania testu wysiłkowego tzn. wygodne buty, najlepiej sportowe, do maszerowania i/lub biegu, spodenki sportowe/spodnie dresowe lub leginsy oraz bluzkę z krótkim rękawem np. t-shirt.
 
Adres
    • ORSMED
      Przemysław Gliszczyński, Agnieszka Gemba spółka jawna
      ul.Przemysłowa 3,
      89-600 Chojnice
Godziny otwarcia
    • pon - pt : 9:00 - 18:00
    • sob : 9:00 - 13:00